Sylwetki pracowników
- Prof. UG, dr hab. Jarosław Waśniewski - kierownik
Zainteresowania naukowe:
Problematyka projektowania systemów zarządzania i restrukturyzacji organizacji, w tym wykorzystania koncepcji zarządzania w organizacjach publicznych ostatnio w relacji do biznesowych. Szczególne zainteresowania obejmują zastosowanie outsourcingu w ochronie zdrowia.
Kierunki badań:
Systemy ochrony zdrowia i próba ich implementacji do warunków polskich, wykorzystanie koncepcji zarządzania w celu podniesienia efektywności funkcjonowania organizacji publicznych (ochrony zdrowia).
- Prof. dr hab. Elżbieta Wojnicka Sycz
Zainteresowania naukowe:
Zarządzanie projektami z funduszy Unii Europejskiej, analizy dotyczące innowacyjności i transferu technologii, gospodarki przestrzennej z punktu widzenia innowacyjności, wpływu funduszy strukturalnych na rozwój gospodarczy, rozwoju miast i regionów, obszarów metropolitalnych i ich strategii, a także zarządzania miastami i regionami.
Kierunki badań:
inteligentne specjalizacje, ekosystemy innowacyjne, innowacyjny rozwój regionalny, polityka innowacyjna, polityka rozwoju, zarządzanie procesem innowacyjnym na poziomie mikro, mezo i makro.
- dr Mirosław Czapiewski
Zainteresowania naukowe:
Społeczne relacje pracodawca – pracobiorca, układy zbiorowe pracy, negocjacje i mediacje w procesie sporu.
Kierunki badań:
- dr Marek Rutka
Zainteresowania naukowe:
Zachowania organizacyjne oraz kierunki rozwoju organizacji przyszłości ze szczególnym uwzględnieniem relacji interpersonalnych.
Kierunki badań:
Klimat organizacyjny, relacje interpersonalne, zagadnienia związanych z motywacją i rozwiązywaniem konfliktów w organizacji.
Zrealizowane i będące w trakcie realizacji badania obejmują m.in.: kwestie komunikacji interpersonalnej wśród lekarzy, analizy klimatu organizacyjnego w placówkach ochrony zdrowia, oraz podejmowania decyzji związanych z ratowaniem życia i zdrowia w warunkach presji czasu.
- dr Piotr Zieliński
Zainteresowania naukowe:
Prawo medyczne (w szczególności: prawne aspekty prowadzenia działalności leczniczej; przekształcenia własnościowe w ochronie zdrowia; odpowiedzialność prawna i deontologiczna osób wykonujących zawody medyczne; prawa pacjenta; konstrukcja i zasady funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce.
Bioprawo i bioetyka (prawne i etyczne implikacje rozwoju nauk biomedycznych, w szczególności zagadnienie autonomii woli pacjenta)
Zarządzanie w ochronie zdrowia (w szczególności: zarządzanie podmiotami leczniczymi; rola menedżera w ochronie zdrowia; wybrane aspekty marketingu usług medycznych).
Kierunki badań:
Regulacje prawne dotyczące rozwoju biologii i medycyny.