Strona główna » Katedra Strategicznego Rozwoju
Informacje o Katedrze
Katedra Strategicznego Rozwoju i Nauk o Jakości
ul. Armii Krajowej 101, 81-824 Sopot
(+48 58) 523 14 61
09

Katedra Strategicznego Rozwoju Wydziału Zarządzania UG tworzy Zespół 12 pracowników badawczo-dydaktycznych oraz 1 osoba, zatrudniona w sekretariacie KSR.

Kierownikiem Katedry jest dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG.

W strukturze KSR wydzielone są dwa zakłady:

  1. Zakład Rozwoju i Restrukturyzacji Przedsiębiorstw, którego kierownikiem jest dr hab. Joanna Sadkowska;
  2. Zakład Zrównoważonego Rozwoju i Nauk o Jakości, którego kierownikiem jest prof. dr hab. Małgorzata Wiśniewska.

Naszą wizytówką jest specjalność Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa, znajdująca się w ofercie dydaktycznej na kierunku Zarządzanie. Nad nią sprawujemy merytoryczną opiekę.

Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa (ZRP) stanowi jeden z ważniejszych nurtów badawczych, które podejmowane są zarówno w pracy naukowej jak i dydaktycznej przez pracowników Katedry Strategicznego Rozwoju.

Problematyka ZRP jest wielowymiarowa. Z uwagi nie tylko na realizowane przez nas projekty badawcze, ale także w szczególności uwzględniając na nasze doświadczenia konsultingowe i doradcze na rzecz praktyki gospodarczej, staramy się realizować proces dydaktyki poprzez studia przypadków.



W naszej opinii to jedyna słuszna droga budowania wiedzy i inspirowania Studentów do nauki. Wybierając specjalność Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa będziesz miał okazję zgłębienia wiedzy m.in. w zakresie następującej problematyki:

  • funkcjonowanie sektora MSP, działalność przedsiębiorstw rodzinnych, zakładanie własnej działalności gospodarczej, kreowanie postaw przedsiębiorczych;
  • współdziałanie, kooperacja w biznesie (m.in. franchising);
  • zarządzanie wartością przedsiębiorstwa, zarządzanie projektami;
  • zarządzanie strategiczne i przeprowadzanie analiz strategicznych, operacjonalizacja strategii (również w ujęciu korporacyjnym), opomiarowanie procesów organizacji złożonej strukturalnie (KPI);
  • modele i koncepcje doskonałości biznesowej, zarządzanie jakością i środowiskiem, społeczna odpowiedzialność biznesu;
  • ekonomiczne i prawne uwarunkowania restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorstw, systemy wczesnego ostrzegania przed niewypłacalnością kooperantów w biznesie;
  • etyczne aspekty prowadzenia działalności biznesowej.

Wierzymy, iż dzieląc się w ten sposób naszą wiedzą, zainspirujemy Was do prawdziwego studiowania, zadawania pytań, a także zgłębiania tej niezwykle interesującej nas samych problematyki – poprzez wspólną dyskusję.


Życzymy Wam – naszym Studentom, wspaniałej intelektualnej przygody, jaką jest studiowanie na Uniwersytecie Gdańskim. Liczymy na Waszą aktywną postawę, którą będziemy zawsze doceniać w procesie realizacji zajęć dydaktycznych na naszej specjalności: Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa.


Do zobaczenia na zajęciach!